- To wydarzenie minęło.
Szkolenie on-line „Oddawanie w użytkowanie, najem lub dzierżawę nieruchomości stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego.”
12-04-2023 / 09:00-14:00
399PLN

Firma EDITIO ma przyjemność zaprosić Państwa na szkolenie on-line pt.:
„Oddawanie w użytkowanie, najem lub dzierżawę nieruchomości stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego.”
Szkolenie odbędzie się: 12.04.2023 r.
w godz.: 09.00 – 14.00
Zapewniamy:
- Wysoki poziom merytoryczny szkolenia.
- Szkolenie na platformie on-line oraz link do logowania.
- Możliwość zadawania pytań (warunkiem jest wyposażenie komputera uczestnika szkolenia w mikrofon lub poprzez komunikator).
- Certyfikat ukończenia w wersji drukowanej (przesyłane pocztą tradycyjną po szkoleniu).
WYKŁADOWCA: Mecenas Sylwester Gabryszewski – wieloletni, etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu. Doświadczony wykładowca. Radca prawny. Specjalista w zakresie prawa administracyjnego – współpracownik jednostek samorządu terytorialnego. Praktyk.
Faktura i dyplom w wersji drukowanej będą przesyłane pocztą tradycyjną po szkoleniu.
PROGRAM SZKOLENIA
- Użytkowanie, najem i dzierżawa jako instytucje prawa cywilnego.
– ogólne zasady zawierania umów,
– zobowiązania wzajemne,
– rozwiązywanie i wypowiadanie umów najmu.
- Prawa i obowiązki organów gminy w zakresie gospodarowania nieruchomościami.
– wykazy nieruchomości przeznaczonych do zbycia,
– wyłączanie nieruchomości.
- Zasady oddawania w użytkowanie lub najem nieruchomości stanowiących własność komunalną.
– tryb przetargowy,
– tryb bezprzetargowy,
– określenie minimalnej stawki czynszu.
- Ograniczenia w gospodarowaniu nieruchomościami komunalnymi wynikające z przepisów szczególnych.